středa 29. ledna 2014

Rock Point Český pohár v boulderingu 2014

V letošním roce došlo k výraznému posunu v organizaci boulderových závodů a udržení jejich vysoké kvality.Pět hlavních pořadatelů z minulých let spojili své síly a začali pracovat jako tým, který kope za celou sérii boulderových závodů.
V letošním roce je pro vás připraveno celkem šest boulderových závodů pod hlavičkou firmy Rock Point (www.rockpoint.cz), která se pro letošní rok stala generálním partnerem Českého poháru. Především díky ní máme nyní možnost představit vám všechny závody, které vás v tomto roce čekají. Velký dík patří Rádiu Beat (www.radiobeat.cz), které se stalo hlavním mediálním partnerem a kde na každé kolo poběží upoutávky a reklamy.
Organizátorem závodů je ČHS (www.horosvaz.cz) a velkou podporu jsme získali od firmy Big Shock (www.bigshock.cz), která se postará o občerstvení závodníků.
Na každý závod pro vás budou připravena trika a pozor! Minimálně ze čtyř závodů budou pořízeny dokumenty, které budou odvysílány Českou televizí.


Kalendář akcí:
1.2. Boulder Bar, Praha 1. nominační závod do reprezentace
8.3. Lokalblok, Palác Akropolis, Praha 2. nominační závod do reprezentace
10.5. Sport Expo, Praha Sportovní veletrh s Pražským maratonem
30.8. MHFF Teplice nad Metují Horolezecký festival
13.9. MČR, Náměstí, Slaný Open air závod
8.11. Sport Life, Brno Sportovní veletrh


Na první závod se můžete těšit již za 14 dní, tedy v sobotu 1. února v pražském Boulder Baru. Závod bude prvním kolem Rock Point Českého poháru v boulderingu a zároveň prvním nominačním závodem. Registrace už běží, tak pokud ještě stále váháte, neváhejte a vybojujte si hned v prvním kole nějaké body do celkového ČP.
Druhý nominační závod proběhne 8. března také v Praze. Kvalifikace druhého kola Rock Point ČP v boulderingu proběhne přímo na bouldrovce v Lokalbloku a finále s následnou afterparty v Paláci Akropolis, kde vám bude hrát kapela U-Prag a DJs až do rána.Pod taktovkou Boulder Baru se 10. května v rámci veletrhu Sport Expo Praha uskuteční již třetí ročník zde pořádaného závodu, který bude zároveň třetím kolem Rock Point Českého poháru v boulderingu. Těšit se můžete hlavně na přidání dalších lezeckých profilů a opětovné navýšení počtu kvalifikačních bouldrů.
Pro vyznavače on-sight kvalifikace je připravený tradiční závod v rámci Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu, pro který je letos stanovené datum 28.–31. srpna. Kromě on-sight kvalifikace se můžete těšit na super závodní fesťákovou atmosféru, kterou dotváří sportovně-prodejní doprovodný program. Čtvrté kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu si tedy nenechte ujít 30. srpna v Teplicích nad Metují.


Největším letošním závodem letošního roku (rozuměj Rock Point Mistrovstvím České Republiky v boulderingu) bude stejně jako vloni závod ve Slaným, který pořádá sdružení Lezení do škol. Na tento závod se můžete těšit 13. září na Masarykově náměstí za bohatého doprovodného programu.
Celou Rock Point bouldrovou sérii letos uzavřeme závodem v Brně, který se stejně jako vloni uskuteční na podzim v rámci veletrhu Sport Life. Datum závodu je stanovené na 8. listopadu 2014. Šestý závod je zároveň finálovým závodem Rock Point ČP v boulderingu, takže si na něj nezapomeňte dojet pro konečné umístění za celý rok!Věříme, že je uvedený seznam závodů dostatečnou motivací pro vaší závodnickou účast. Další informace o jednotlivých závodech a především možnost se do jednotlivých kol přihlašovat můžete na www.boulderzavody.cz

S těmi, co už se rozhodli, 1. února naviděnou v BB!

Oliváč

0 komentářů:

Okomentovat